تبلیغات
وب لژیون مسافر جواد عمیدی - خواب

خواب


اهمیت خواب شب
بسم الله الرحمن الرحیم

اهمیت خواب شب و بیداری در صبح زود

آنگونه که در متون آموزشی و سخنان نگهبان کنگره 60 آمده است، بدن انسان تا زمانی که زنده است، عملیات ترمیم و بازسازی خود را انجام می دهد.

سیستم ها و مکانیسم های بسیار پیشرفته ای در جسم انسان وجود دارد که متخصص ترمیم و بازسازی هستند، جسم انسان ، آسیب هایی مثل انواع زخم ها، سوختگی ها، عفونت ها و شکستگی ها را بسیار دقیق و حساب شده ترمیم می کند، بدن انسان در بازسازی و ترمیم آسیب هایی که به آن وارد می شود قابل قیاس با هیچ دستگاه و سیستمی نیست.

 عملیات ترمیم منوط شرایط خاصی است، به واقع ، شرایط لازم برای بازسازی بایستی وجود داشته باشد تا بدن و جسم بتواند این عملیات را به انجام برساند، برای مثال یک استخوان شکسته زمانی ترمیم می شود و جوش می خورد که دوسر شکسته به درستی در جای خود قرار گیرند و یا بافت های پاره شده در کنار هم و در شرایط مساعد خود قرار گیرند تا کار ترمیم و بازسازی انجام شود.

زمان نیز یکی از پارامترهایی است که در شرایط ذکر شده جایگاه بسیار مهمی دارد.

در بیماری اعتیاد  می دانیم که سه بخش اصلی شهر وجودی انسان، یعنی جسم، روان و جهانبینی بر اثر مصرف مکرر آنتی ایکس از تعادل خارج می شود، در قسمت جسم دو سیستم بسیار مهم یعنی سیستم عصبی و سیستم هورمونی دچار اختلالات وسیعی می شوند که به تبع آن، روان و جهانبینی نیز از تعادل خارج می شوند.

در قسمت جسم، سیستم های آسیب دیده یعنی دستگاه عصبی و دستگاه هورمونی قابل ترمیم و بازسازی هستند، مشروط به اینکه شرایط لازم را برای این بازسازی فراهم نمائیم.

پروتکل DST که پیشرفته ترین و کامل ترین متد درمان اعتیاد در جهان می باشد،  شرایط لازم را برای این بازسازی فراهم می نماید.

از جمله این شرایط می توانیم به داروی قدرتمند و شگفت انگیز اپیوم یا اپیوم تینکچر اشاره کنیم، زمانبندی پله های کاهش در عملیات تیپرینگ و دوزاژ مصرف دارو نیز یکی از عوامل بسیار مهم می باشد.

آموزش های جهانبینی و شرکت در کلاس های گروه درمانی نیز شرایطی را به وجود می آورد تا در کنار تمام این عوامل، تصاویر ذهنی ما و فرمان هایی که از مغز ما صادر می شود، این عملیات را تأیید کند. به عبارتی ، باور داشته باشیم که با این روش درمانی به سلامتی و رهایی می رسیم، در اهمیت این مورد هرچه بگوییم کم گفتیم، اینکه ما به چه فکر می کنیم و آیا باور داریم که به رهایی می رسیم یا خیر، یکی از رمزآلودترین عواملی است که قدرت آن شگفت آور است.

تا زمانی که از نقطه نظر تفکر و باورها به این نقطه نرسیم که می توانیم، خبری از موفقیت و توانستن نخواهد بود.

 یکی از موضوعاتی که بسیار در امر ساخته شدن درست قالب نقش دارد موضوع خواب شب می باشد .

که در هستی نوعی انرژی وجود دارد که تحت عنوان انرژی های کیهانی از آن یاد می شود.

انرژی کیهانی، انرژی ای است که تمامی موجودات زنده به آن نیازمندند و بدون آن نمی توان به یک زندگی سالم دست یافت.

زمان انتشار این انرژی از نیمه شب تا طلوع آفتاب است، موجوداتی که فیزیولوژی آنها به گونه ای تنظیم شده است که بایستی شبها در خواب باشند، سخت به این انرژی وابسته اند، از جمله انسان.

نکته جالب این است که برای دریافت این انرژی بایستی خواب بود و در بیداری قادر به دریافت این انرژی نیستیم، گویی کالبد دوم و صور پنهان این انرژی را دریافت می کنند و سپس به کالبد اول یا جسم منتقل می کنند.

اگر ما در این ساعات خواب باشیم، می توانیم این انرژی را دریافت کنیم و در غیر این صورت ، در طول روز حتی اگر ساعت ها خواب باشیم ، این انرژی را دریافت نمی کنیم.

 کسانی که شبها قبل از نیمه شب به خواب کامل می روند ، این انرژی را به نحو مطلوب دریافت می کنند و در زمان بیداری با انتقال این انرژی از صور پنهان به صور آشکار ، دریافت و وجود این انرژی را خیلی خوب احساس می کنند.

سر حال بودن و با نشاط بودن و احساس خستگی و کوفتگی نداشتن پس از بیداری ، نشانه دریافت این انرژی است.

برای مسافرین سفر اول که دوره درمان را سپری می نمایند، از آنجایی که جسم در حال بازسازی است، تنظیم بودن خواب و استفاده کامل از این انرژی بسیار حیاتی و ضروری است، اینقدر مهم است که با اطمینان می گوییم اگر مسافر سفر اول خواب منظم در شب نداشته باشد، عملیات بازسازی سیستم ایکس موفقیت آمیز نخواهد بود. در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر نیز آمده است که بایستی به قالب در حال ساخته شدن توجه زیادی معطوف بداریم تا قالب معیوبی نباشد .

در این شرایط یعنی تنظیم نبودن خواب ، ممکن است سفر اول به پایان برسد و دستور قطع هم صادر شود  ، اما سیستم ایکس  به کارایی مطلوب نخواهد رسید و پس از مدتی کاملأ متوجه کاستی ها در سیستم ایکس خود خواهد گردید .

حال می خواهیم از زوایه ای دیگر به این موضوع نگاه کنیم ،

 می دانیم که ما از سوی دو قطب مهم نیروهای هستی ، یعنی مثبت و منفی ، یا الهی و شیطانی ، تحت نیروی القا هستیم . به عبارتی از این دو نیرو مرتباً به ما القا می شود . جالب است بدانیم که اوج القای نیروی منفی در همین ساعاتی است که ما باید خواب باشیم . از قبل از نیمه شب تا طلوع آفتاب ؛ در این ساعات اگر بیدار باشیم ، به شدت تحت القای افکار منفی خواهیم بود . کسانی که شب ها بیدار هستند و نزدیک صبح می خوابند ، بیشترین تاثیر پذیری را از نیروی منفی و افکار منفی خواهند داشت ؛ اما کسانی که در این ساعات خواب هستند ، تحت تاثیر این القائات قرار نمی گیرند .

در ساعات اولیه صبح ، این حالت ، عکس می شود ، یعنی کسانی که در صبح زود خواب هستند ، بیشترین تاثیر را از افکار منفی القا شده ، خواهند داشت . اگر دقت کرده باشیم ، اکثر خواب های بد را نزدیک صبح می بینیم . کسانی که صبح زود بیدار می شوند ، از این بخش القات منفی و افکار منفی نیز جان سالم بدر می برند .

بنابراین ، کسانی که قبل از نیمه شب به خواب کامل می روند و صبح زود بیدار می شوند ، کمترین تاثیر را از القائات نیروی منفی و افکار منفی خواهند داشت و کسانی که شب ها بیدارند و صبح زود خواب ، بیشترین تاثیر پذیری را از افکار منفی القا شده خواهند داشت .

نتیجه اثر پذیری از این القائات این است که ما در طول شبانه روز  درگیر افکار منفی هستیم . افکاری که گویی به ذهن ما ناخواسته تزریق شده اند و هر چه تلاش می کنیم نمی توانیم از دست آن ها خلاص شویم .

در فرهنگ ما در خصوص اهمیت خواب شب و بیداری در صبح زود ، تاکید شده است و کلمات قصار و ضرب المثل های زیادی در این زمینه وجود دارد . مانند : خداوند روزی را در صبح زود تقسیم می کند ، یا سحر خیز باش تا کامروا شوی  و غیره .

اگر به عملکرد انسان های موفق نگاه کنیم که در صراط مستقیم هستند و زندگی خوب و سالمی دارند ، می بینیم آن ها کسانی هستند که شب  ها به موقع می خوابند و صبح ها خیلی زود بیدار می شوند .

نوسینده کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر ، وعده مصرف صبح خود را در سفر اول ، در ساعت 5 صبح تنطیم کرده بودند و سحر خیزی را در سفر اول خیلی جدی به انجام می رساندند . هم اکنون نیز نگهبان کنگره 60 ، پس از 14 سال رهایی از اعتیاد ، صبح ها ساعت 5 صبح بیدار هستند .

اگر ما در سفر اول بتوانیم این مهم را به انجام برسانیم ، قالب ما اینگونه شکل خواهد گرفت و در سفر دوم نیز به همین شکل ادامه می دهیم ، اما اگر در سفر اول موفق نشویم ، در سفر دوم کار بسیار سخت خواهد بود .

جالب است بدانیم که ساعت بدن یا ساعت عملکرد فیزیولوژی ما طوری تنظیم شده  که بسیاری از غدد درونریز که بخش مهمی از سیستم ایکس می باشند ، در ساعات اولیه صبح اقدام به ترشح هورمون های لازم می نمایند ، البته اگر بیدار باشیم .

اگر صبح زود بیدار نشویم ، از زمان ترشح این غدد می گذرد و زمانی که که ما در ساعت هایی مثل 8 یا 9 یا بعد از آن بیدار شویم ، این هورمون ها ترشح نمی شوند و ما در طول روز خسته و ناراحت خواهیم بود و حس خوبی نخواهیم داشت زیرا اگر نگوییم تمام ، بخش های مهمی از احساسات ما تحت تاثیر مستقیم سیستم ایکس ما و هورمون ها و ناقل های عصبی هستند .

بنابراین مشخص است که با این  وضعیت یعنی تنظیم نبودن ساعات خواب و بیداری ، سیستم ایکس در سفر اول بازسازی نخواهد شد .

 

ملاتونین ، مهمترین هورمون خواب آور می باشد و با ترشح آن ، ما احساس خواب آلودگی می کنیم و قبل از نیمه شب ترشح می شود . اگر در زمان ترشح این هورمون بخوابیم ، خیلی راحت بخواب می رویم ؛ اما اگر این هورمون ترشح شود و ما نخوابیم ، پس از مدتی اثر آن از بین می رود و به قولی خواب از سر ما می پرد و خواب رفتن سخت می شود . بسیاری از ما ممکن است این حالت را تجربه کرده باشیم . نکته حایز اهمیت در مورد ملاتونین این است که این هورمون در مکان های کم نور بیستر ترشح می شود و بودن در نور و روشنایی زیاد ، ترشح این هورمون در زمان خواب را کم می کند .

این ها نشانه هایی از عملکرد بسیار منظم و دقیق فیزولوژی و جسم ماست که بایستی با آن هماهنگ باشیم . بایستی به این دستگاه عظیم و پیشرفته و دقیق ، یعنی جسم ، احترام بگذاریم و به آن ارج نهیم و به خواسته ها و نیازهای آن توجه کنیم . در این صورت ما جسمی سالم ، شاداب و زیبا خواهیم داشت که همیشه به عنوان یک نعمت و امانت الهی از آن لذت می بریم .

 به قول سردار که می فرمایند : در اندیشه های بهتر وسعت عمل بوجود آورید و  برای کشتی خود که لازمه هستی و ادامه حیات در آن است ، نوعی دیگر باشید .

باید سعی نماییم امور زندگی خود را به گونه ای تنطیم کنیم که شب ها قبل از نیمه شب بخوابیم و قبل از خواب نیز سعی کنیم آخرین کارهایی که انجام می دهیم برای ما حس مثبت بوجود آورد مثل مطالعه کتاب 60 درجه و یا دیگر منابع آموزشی کنگره برای دوستان سفر اولی ؛ زیرا در کیفیت خواب ما نقش تعیین کننده ای خواهد داشت .

تنظیم بودن ساعت خواب و بیداری در صبح زود باعث می شود تا ما هم از انرژی های کیهانی استفاده مطلوب را ببریم و هم اینکه هورمون ها و ناقل های عصبی مورد نیاز را به وقت خود دریافت کنیم و جسم ما در بهترین شرایط ممکن قرار گیرد . در این شرایط ، عملیات ترمیم و بازسازی سیستم ایکس به نحو کامل انجام خواهد گرفت . در این شرایط ، انسانی خواهیم بود متعادل ، آرام ، با حوصله ، با انرژی ، سرزنده و شاداب با حس مثبت و توان انجام وظایف .

نویسنده: آقای علی خدامی

منبع: وبلاگ آقای علی خدامی[ سه شنبه 18 اسفند 1394 ] [ 07:16 ب.ظ ] [ جواد عمیدی ]