تبلیغات
وب لژیون مسافر جواد عمیدی - وادی هشتم و تأثیر آن برمن و جشن اولین سالروز رهایی مسافر جواد

وادی هشتم و تأثیر آن برمن و جشن اولین سالروز رهایی مسافر جواد

در روز پنجشنبه 29 فروردین ماه 1392 جلسه چهاردهم از دور بیست و نهم کارگاههای آموزشی

عمومی کنگره 60 منطقه اصفهان ویژه مسافران و همسفران نمایندگی اصفهان به استادی

 مسافر مهرداد قادریان و نگهبانیمسافر جواد و دبیریمسافر علیبا دستور جلسه وادی هشتم

 و تأثیر آن روی من و جشن اولین سالروز رهایی مسافر جواد

رأس ساعت 17 برگزار شد .


ابتدا صحبتهای استاد عزیز : مسافر مهرداد

امواج چون گردباد بر زمین فرود می آیند و آنچه برداشتنی باشد با خود به امانت میبرند و این جز فرمان حاصل نمی گردد 

وادی هشتم : با حرکت راه نمایان میشود

این یک اصل و قانون در زندگی است مثل قوانین ریاضی و فیزیک که جاری و حاکم هستند . ولی به این صورت نیست که هر حرکتی که ما انجام میدهیم به نتیجه مطلوب برسد. فرض کنید من میخواهم به کوهنوردی بروم بدون برداشتن وسایل و تجهیزات لازم و بدون آموزش و تفکر بخواهم حرکت کنم مطمئناً به آن نتیجه مطلوب نخواهم رسید .

ما هفت وادی را پشت سر گذاشتیم تا به وادی هشتم رسیدیم .وادی اول میگوید با تفکر ساختارها آغاز میشود یعنی هر حرکتی که می خواهیم انجام دهیم باید با تفکر باشد تا به سرمنزل مقصود برسیم .ما این قانون را ذر زندگی زیاد رعایت میکنیم ولی متأسفانه در زمینه مصرف مواد و ضد ارزشها !

خیلی وقتها شده یک انسان مصرف کننده بدون اینکه پول و مواد داشته باشد از خانه میزند بیرون و چون میداند با حرکت راه نمایان میشود به مقصود و هدفش میرسد . در اینجا آقای مهندس در مورد بازپرداخت بدهی ها صحبت مبکنند . باز پرداخت بدهی ما نسبت به خودمان.

به هر حال تخریب مواد مخدر بر جسم و روان ما تأثیرات نامطلوبی گذاشته . در طول سفر به روش DST بسیاری از این تخریبها درمان میشود .

بازپرداخت بدهی به جسم

آقای مهندس میگویند: کسانیکه وارد سفر دوم میشوند بایستی ورزش منظم داشته باشند و کسانی هم که در سفر اول هستند حتماً باید با مشورت با راهنمایشان ، برنامه ورزشی داشته باشند ؛ ابتدا بصورت ساده و یواش یواش سنگینتر . البته ورزش بصورتی نباشد که به جسمشان ضرر بزند .   

بازپرداخت بدهی به شخصیت

اگر بگوئیم انسانهای مصرف کننده ، انسانهای بی شخصیتی هستند ؛ حرف متفکرانه و عاقلانه ای نیست .همه ما قبول داریم که مصرف مواد مخدر بر روی شخصیت و وجهه اجتماعی فرد تأثیر میگذارد و معمولاً انسانهایی هستند که سر وعده هایشان حاضر نمی شوند، بددهن هستند و کلاً به این خصایص شناخته شده اند .

ما باید به گونه ای سفر کنیم و حرکت کنیم که بتوانیم با توجه به عمل سالم ، این تفکر را از دیگران بگیریم و خودمان را جور دیگر نشان دهیم.

بازپرداخت بدهی به خانواده

یک انسان مصرف کننده خودش تنها نیست. تخریبهای زیادی از نظر مادی و معنوی برای خانواده اش ایجاد کرده و باید به گونه ای سفر کند آن تخریبها را تماماً بازپرداخت کند .

بازپرداخت بدهی به اطرافیان و آشنایان و جامعه

اگر بدهی مادی و معنوی به شخص حقیقی و حقوقی داریم ؛اگر در توانمان است و قابل پرداخت است ؛ به مرور زمان به بازپرداخت آن بپردازیم .

باید به سمتی حرکت کنیم که با معرفت و عمل سالم و عدالت با چاشنی عشق و محبت در زبان و کردارمان ؛ در سفرمان خودش را به نمایش بگذارد .

روز رهایی آقا جواد


اولین سالروز رهایی مسافر جواد

2سال و اندکی پیش بود که مسافر جواد وارد کنگره شد که شخصی لاغر اندام با پلیور مشکی در اوج تخریبها بسر میبرد با این تفکر که من تخریب زیادی ندارم ولی میخواهم سفر کنم و سفرش را شروع کرد .بخاطر مسائل شغلی در تمام جلسات نمی توانست حضور پیدا کند اما اگر شیفت کاری اش نبود سر جلسه حاضر و آماده بود . سفر خوب و منظمی داشت و تمام برنامه هایش منظم بود . و اما یک خاطره از مسافر جواد :

یکبار مسافر جواد 3یا 4 جلسه به کنگره نیامدند بعد یک روز حدود ساعت7/5 بعدازظهر وسط لژیون تماس گرفتند و گفتند که پشت در کنگره هستم کارتان دارم ولی داخل نمی آیم منتظر میمانم تا جلسه تمام شود و شما را ببینم ؛ حتی حاضر نبود وارد کنگره بشود !

مسافر جواد گفت : چند شب پیش در یک برنامه تلوزیونی یکی از مسئولین اعلام کرد که شیشه هیچ درمانی دارد و کسی که مصرف کننده است باید با مصرفش زندگی کند. من هم از آمدن به کنگره منصرف شدم ؛ فقط همسفرم گفت که حتماً با راهنمایت صحبت کن .خلاصه بعد از اینکه با هم صحبت کردیم تصمیم گرفت که سفرش را ادامه دهد و خدارا شکر که ادامه داد و سفر خوبی داشت و ب خودش و خانواده و اطرافیان و دوستانش ثابت کرد که اعتیاد به شیشه درمان دارد .این تولد را به خودش و خانواده اش و خانواده کنگره 60 تبریک می گویم و امیدوارم آقا جواد را در مراحل بعدی زندگی و کاری پر تلاش و پر توان ببینم .   

سپس جشن تولد یک سالگی مسافر جواد را با معرفی ایشان آغاز کردیم .

سلام دوستان جواد هستم یک مسافر ؛ آنتی ایکس مصرفی شیشه ،مدت تخریب 6سال به راهنمایی آقا مهرداد 14 ماه به روش DST با داروی اپیوم سفر کردم . رشته ورزشی : باستانی در حال حاضر 15 ماه و 14 روز آزاد و رها هستم .

بعداز قرار گرفتن مسافر جواد و همسفر ندا و همسفران کوچولویش النا و سونیا به همرا ه راهنمایان محترمشان در جایگاه ؛ آرزو کردند و شمع یک سالگی رهایی را 4 تایی باهم خاموش کردند .

آرزوی مسافر جواد : در این لحظات آرزوی سلامتی روز افزون آقای مهندس دژاکام و طول عمر برای ایشان دارم .

   

صحبتهای مسافر جواد : من هم مثل هر مصرف کننده ای تخریبهای زیادی در خودم ایجاد کرده بودم و خودم و خانواده و اطرافیانم را اذیت کردم. دائم در شک و توهم بودم، به هیچ کس اطمینان نداشتم و همه را به چشم یک دشمن میدیم و حتی خیلی وقتها قصد کشتن همسرم و خودم را داشتم . روز آخری که میخواستم به کنگره بیایم با برادرم که اوهم مصرفکننده بود دعوای سختی کردم و حسابی کتک خوردم و وقتی با حال خراب به خانه مادرم آمدم همسرم و بچه هایم نبودند و فکر می کردم آنها داخل دیوار هستند و مورچه ها آنها را احاطه کرده اند و با ناخن دیوار را میتراشیدم تا آنها را نجات دهم .

آقا شاپور اولین کسی بود که وقتی من وارد کنگره شدم ، من را مشاوره کردند و امیدوارم هر جا هستند سلامت باشند و توانستم افتخار اولین رهجوی آقا مهردادرا بدست بیاورم .منیت در من غوطه ور بود و آنقدر بر من تأثیر گذاشته بود که باعث شد 1الی 2 ماه سفرم را خراب کنم . بخاطر منیت بالا میرفتم در مکانی که مصرف میکردم لژیون تشکیل میدادم و آنها را آموزش میدادمو وقتی به خودم میآمدم در عمق تاریکی بودم و داشتم مصرف میکردم که این به همان قضیه فضولی و آسایش برمیگردد . خدا را شکر وادی هشت را به معنای واقعی درک کردم و حرکتکردم و سفر خوبی داشتم و فرمانبردار خوبی بودم .

تجربه ای که برای سفر اولیها دارم اینکه اگر یک سفر اولی فرمانبردار خوبی باشد و بخواهد و فقط بخواهد و آموزشهای کنگره را فرا بگیرد و عمل کند مطمئن باشید نتیجه خوبی میگیردو اگر غیر از این باشد به نتیجه نمی رسد .

زمان یک موهبت الهی است که دراختیار انسان قرار دارد . در زمان مصرفم اصلاً زمان را درک نکرده بودم که چه هست و چه موقع و با چه کسی وقتم را سپری کنم ولی با آمدن به کنگره زمان برای من ارزش پیدا کرد . انشاءالله من و دیگر عزیزان قدر کنگره را بدانیم و بنحو شایسته ازآن استفاده کنیم .

با تشکر از راهنمایان خوبمان که من و خانواده ام تا آخر عمر مدیون آنها و آقای مهندس دژاکام و سرکار خانم آنی هستیم

 .

  صحبتهای خانم نفیسه راهنمای همسفر ندا:

خانم ندا همت خیلی بالایی داشتند و با 2تا بچه کوچک و مسیر طولانی همیشه در جلسات حضور مستمرداشتند و در لژیون آماده و حاضر بودند و در امتحانات داخلی لژیون همیشه بالاترین نمره را داشتند . ایشان و مسافرشان خیلی خواستار خدمت در جایگاه کمک راهنمایی هستند . برایشان آرزوی بهترینها را دارم .به دو همسفر کوچولوی آنها النا و سونیا هم تبریک میگویم .

آرزوی همسفر ندا : انشاءالله همه سفر اولیها به رهایی برسند .

صحبتهای همسفر ندا : خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار دارم نه بخاطر رهایی و درمان اعتیاد چرا که احساس میکنم در این مدت خداوند لطف بسیار بزرگی در حق ما کرد و خیلی چیزها نصیبمان شدو خیلی چیزها بدست آوردیم .من از مصرف آقا جواد خبرنداشتم، تمام تخریبها و مشکلات اعتیاد را داشتیم ولی به اعتیاد ربطش نمیدادم با اینکه اطرافیان و حتی مادرشان به من گوشزد میکردند ولی دلیلش را بارسنگین و مسئولیت زندگی میدانستم و اصلاض قبول نمیکردم تا اینکه روزی خودش گفت من چند وقت است قرص مصرف میکنم و میخواهم بروم مکانی که قرص را درمان میکند و من هم قبول کردم و اولین روزی که آمدیم به کنگره دوشنبه بود و آقا شاپور که برایشان آرزوی سلامتی دارم صورت مسئله اعتیاد را برایم توضیح دادند و در حین صحبت از آقا جواد میزان و نوع مصرفش را پرسیدند؛ من آنقدر به صحبتهای آقا شاپور درمان کنگره به روش DST ایمان آورده بودم که اصلاً نفهمیدم آقا جواد گفتند شیشه مصرف میکنند و حتی بعد هم به ایشان هیچی نگفتم و فقط به فکر درمان بودم .اگر قبل از کنگره این موضوع را میفهمیدم ،مسیر زندگیمان عوض میشد چون من معتقد بودم اعتیاد اصلاً درمان ندارد و اقدام ژاپنیها را در غرق کردن معتادان در وسط دریا بهترین راه حل میدانستم. خدا را شکر روزی که فهمیدم همراه با آموزش بود و پذیرفتم .

آقا جواد سفر خیلی خوبی داشت ؛ اصلاً بهانه نگرفت و جلوی من و بچه ها مصرف نمیکرد حتی سیگار هم نمی کشید . یه وقتهایی اصلاً یادم میرفت که برای چه به کنگره می آیم و من برای خودم آمدم !

از راهنمای خیلی خوبم خانم نفیسه بخاطر دلگرمی هایشان و از راهنمای محترم مسافرم آقا مهرداد بخاطر راهنمائیهای بموقعشان و از جناب آقای مهندس دژاکام و خانم آنی و دو فرزند کوچولویم تشکر میکنم . 

همسفران کوچک کنگره60


ارسالگزارش وجمع آوری:مسافرسید مصطفی               

موضوع: جشن تولدها،
برچسب ها: کنگره60 درمان اعتیاد،
[ جمعه 21 اسفند 1394 ] [ 06:47 ب.ظ ] [ سید مصطفی ]