تبلیغات
وب لژیون مسافر جواد عمیدی - کارگاه آموزشی عمومی و چهارمین سالروز رهایی مسافر جواد

کارگاه آموزشی عمومی و چهارمین سالروز رهایی مسافر جواد

بنام قدرت مطلق الله

در روز پنجشنبه مورخ 17 / 10 / 94 جلسه سیزدهم از دورپنجم سری کارگاه آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی میرداماد اصفهان با دستور جلسه ( وادی پنجم وتاثیر آن روی من) و ((چهارمین سالروز رهایی مسافر جواد)) با استادی مسافرمهرداد و نگهبانی مسافر مسعود و دبیری مسافر محمد راس ساعت 17 شروع به کار  نمود.

استاد چنین فرمودند :
استاد بعد از تشکر از حضار محترم در مورد وادی پنجم فرمودند که ما در سفری که انجام می‌دهیم در طی چهارده وادی از تفکر شروع و به عشق تمام می‌شود. وادی پنجم شروع حرکت است در این وادی ما باید یاد بگیریم و تمرین کنیم و آموزش ببینیم که چطور  شروع به حرکت کنیم تا زمانی که این تفکرهای ما با حرکت همراه نباشد به‌هیچ‌وجه به نتیجه نمی‌رسیم .


ما درآن‌واحد حداقل در سه جهان زندگی می‌کنیم ،جهان خواب ،جهان ذهن وجهان خاکی.

جهان ذهن دروازه‌ی ورود برای افعال و اعمال ما است به این معنی است ما هر کاری که بخواهیم انجام  بدهیم ابتدا با تفکر همراه است اما اگر قرار باشد تا ابد فقط فکر کنیم و حرکتی انجام ندهیم هیچ‌چیزی نصیب ما نمی‌شود انسان برای اینکه بتواند فکرهای خود را عملی کند به دو نکته باید توجه داشته باشد اول تشکیل ساختارها در ذهن و دوم به اجرا درآوردن این ساختارها اگر مانتوانیم ساختارهای ذهنی خود را عملی کنیم به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیم جز اینکه تبدیل به یک انسان خیال‌پرداز شده باشیم و همچنین باید افکارمان را تزکیه و پالایش کنیم تا عملی شدن ساختارهای فکری ما به‌طور صحیح انجام شود.

ما باید همراه افکار نیک پندار نیک هم داشته باشیم وقتی پندار ما نیک باشد خودش را در رفتار ما نشان می‌دهد ولی اگر افکار ما نیک داشته باشیم ولی پندار نیک نداشته باشیم مثل این است که با یک نقاب بین مردم زندگی می‌کنیم و بالاخره یک روز انرژی ما تمام می‌شود، و نقاب کنار می‌رود.باید بدانیم که دانستن بهترین چیزها و نکات اگر بدون عمل باشد هیچ سودی ندارد   .

نکته دیگر برای تبدیل‌شدن انسان نامتعادل به یک انسان متعادل فقط یک‌راه وجود دارد و آن‌هم تزکیه است.

انسان تا زمانی که درگیر ضد ارزش‌ها است نمی‌تواند  ساختار فکری درستی داشته باشد که آن‌ها را تبدیل  به اعمال درست و خوب کند .

دومین مورد خودداری است که به گفته آقای مهندس اگر جایی را شک داری که کاری یا جایی که قرار است به آنجا بروی باعث خراب شدن حال ما بشود یا هدفمان را خراب کند بهتر است که نرویم یا آن کار را انجام ندهیم.

سومین مورد قناعت است که منظور زندگی درویش گونه و اسفبار نیست بلکه استفاده بهینه از حداقل امکاناتی است که داریم.

چهارمین مورد صبر است که ما  برای انجام و عملی کردن هر ذهنیتی نیاز به طی کردن یک پارامتر زمانی داریم که  در غیر این صورت همان تفکر یک خواب خیال بیشتر نیست.پنجمین مورد دوری از تجسس ،قضاوت و غیبت دیگران است که باعث سلب آسایش از خود و اطرافیان خودمان می‌شویم.


 دستور جلسه دوم در مورد چهارمین سالروز آقا جواد:

اولین حرفی که آقا جواد به من زد وقتی تازه‌وارد کنگره شده بود، این بود که من شیشه مصرف می‌کنم و مشکلی ندارم نمی‌خواهم کنار بگذارم که در سفر دوم متوجه شدیم این صحبت‌ها را به خاطر توهم‌هایی که ناشی از مصرف شیشه‌ای که داشت به ما زده بود. توهم‌های ایشان آن‌قدر زیاد بود که حتی نقشه قتل خانواده خودش را هم طرح کرده بود که به خواست خدا به سرانجام نرسید.سفر نسبتاً خوبی داشتن آقا جواد و خاطره‌ای که من از ایشان دارم این است که وقتی داشت سفر می‌کرد در طول سفر دوهفته‌ای خبری از ایشان نبود بعد از دو هفته که به کنگره آمدند بعد از لژیون آقا جواد پیش من آمد و گفت نمی‌خواهد سفرش را ادامه بدهد  چون در یک برنامه تلویزیونی شنیده بود که شیشه درمان ندارد وقتی با هم‌سفر خود در میان می‌گذارد باراهنمایی هم‌سفرشان پیش من می‌آید بعدازاینکه من از جریان مطلع شدم  با آقا جواد یک سری صحبت‌ها کردم که ایشان متقاعدشدن که سفرشان را ادامه بدهند و بعدازآن ،مسیر و سفر خودش را قوی‌تر ادامه داد تا خداراشکر به رهایی رسیدند .به خودشان و هم‌سفرشان که نقش پررنگی در پروسه درمان ایشان داشتند تبریک میگویم والان  چهار سال از این رهایی می‌گذرد و خداراشکر که آقا جواد و هم‌سفرشان خیلی موفق بوده‌اند.


آرزوی مسافر جواد: سلامتی آقای مهندس و همچنین آرزو می‌کنم که زمین ما حال خوشی پیدا کند.
صحبت‌های مسافر جواد :جا دارد تشکر کنم از تمام عزیزانی که از شعبه‌های دیگر تشریف‌فرما شدند،از آقای مهندس، از راهنمای عزیز خودم و راهنمای محترم هم‌سفرم که خیلی در طول سفرمان اذیتشان کردیم و همچنین از هم‌سفرم و بچه‌های گلم ،که اگر من این هم‌سفر را نداشتم الآن اینجا نبودم.

من متأسفانه به خاطر مشکلات کاری که داشتم کمتر حضور فیزیکی در کنگره داشتم ولی سعی می‌کنم در بیرون از کنگره خدمتم را انجام بدهم .من باید در بیرون طوری رفتار کنم که اطرافیانم حس کنند که من تغییر کردم. از راهنمای خودم تشکر می‌کنم که ایشان به‌تازگی داغ پدر را دیده‌اند ولی به خاطر من لباس مشکی خودشان را درآوردند و در این مراسم حضور پیدا کردند.

این تولد فقط مال من نیست مال همه اعضای کنگره هست .

کسایی که اعلام می‌کنند که شیشه درمان ندارد کجا هستند که ببینند درمان شیشه به‌طورقطع اتفاق افتاده.

 صحبت‌های خانم نفیسه راهنمای هم‌سفر ندا:


از همه حضار تشکر می‌کنم و خداراشکر می‌کنم . در مورد خانم ندا باید بگویم ایشان یکی از بهترین ره‌جوهای من بودند با سختی تمام و با داشتن دو فرزند کوچک سختی را تحمل می‌کردند و همیشه در جلسات حضور پیدا می‌کردند تماشاگر نبودند بلکه بازیگر بودند و همه آموزش‌ها را عملی می‌کردند و من لیاقت کمک راهنمایی را در  ایشان می‌دیدم.

 خانم ندا و مسافرشان از تاریکی‌ها گذر کردند و به روشنایی‌ها رسیدند والان خداراشکر ایشان خودش راهنمای کسانی است که در تاریکی‌ها هستند امیدوارم مسافرشان هم هر چه زودتر شال کمک راهنمایی را بگیرند .

آرزوهمسفر ندا:

آرزو می‌کنم که خدا کمک کند تا قدر جایگاهمان رو بدانیم و فرصتمان را برای اطرافیان از دست ندهیم .

صحبت‌های خانم ندا همسفرجواد:بعد از شکر گذاری  به خاطر این جایگاه من اگر بخواهم از خاطره‌های گذشته‌ام بگویم این است که وقتی مسافر من مصرف می‌کرد  من در جریان مصرف ایشان نبودم وایشان توهم‌های زیادی داشت هرکسی هم به من می‌گفت من باور نمی‌کردم و می‌گفتم فشار زندگی باعث این حال خرابی‌های آقا جواد شده است .
یک‌شب مسافر من به خانه که آمد گفت بوی حلوا می‌آید جن‌ها دارن حلوا درست می‌کنند من آن شب تا صبح نخوابیدم و از ترس بیدار بودم صبح متوجه شدم که چه اشتباهی کردم و خودم را اذیت کردم.

من الآن باایمانی که به کنگره‌دارم میدانم که مسافرهایی که درست سفر نمی‌کنند اگر اذن درمانشان صادرشده باشد  اینجا حتماً درمان می‌شوند و از هم‌سفرها  تقاضا می‌کنم که آرام باشند و صبر کنند.

من روز اول وقتی وارد کنگره شدم آقا شاپور  برای ما روش درمان DST را توضیح دادند و آن‌قدر خوب این روش را برای ما توضیح دادند که به کار آن‌ها ایمان آوردم و من آنجا بود که متوجه شدم که مسافرم مصرف شیشه دارد ولی اصلاً نگران نشدم و خداراشکر که مسافرم حرکت کرد و به درمان رسید.

انشالله که همه مسافرهای سفر اول به درمان برسند.


من و مسافرم راهنماهای خودمان را خیلی اذیت کردیم  که از  هر دو عزیز کمال تشکر رادارم.

و همچنین از آقای مهندس  و خانم آنی و از تمام زحمتکش‌های کنگره 60تشکر می‌کنم.

من را توی کنگره با بچه‌هایم می‌شناختند من از دخترهای گلم تشکر می‌کنم که خیلی من را همراهی می‌کردند و اذیت می‌شدند.

و همچنین از همه‌کسانی که در ای روز قشنگ ما را همراهی کردند تشکر می‌کنم.

منبع:نمایندگی میر داماد

ارسالگزارش:مسافرسید مصطفی               
موضوع: جشن تولدها،
[ جمعه 21 اسفند 1394 ] [ 07:27 ب.ظ ] [ سید مصطفی ]